Jesteś tutaj

I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Angiologicznego

I Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa Polskiego Towarzystwa Pielęgniarstwa Angiologicznego pod hasłem Interdyscyplinarna opieka nad chorym w chirurgii i angiologii odbyła się w dniach 26 - 27 września 2008 roku w Bydgoszczy.

Program

Streszczenia:
Wszystkie streszczenia wygłoszonych prac zostały opublikowane w czasopismie Pielęgniarstwo Chirurgiczne i Angiologiczne 3/2008.

Nagrodzone prace angiologiczne:

  • III Nagroda: Związek umiejscowienia kontroli zdrowia i poczucia własnej skuteczności z motywacją do rzucenia palenia w grupie pacjentów z chorobami naczyń. Anna Andruszkiewicz. Małgorzata Anna Basińska, Mariola Wandowska (Bydgoszcz),
  • II Nagroda: Chromanie przestankowe: zmiana wzorca chodu w trakcie zapoznawania się chorego ze specyfiką marszu na bieżni. Mika Piotr, Anna Spannbauer, Andrzej Cencora (Kraków),
  • I Nagroda: Ocena skuteczności oryginalnych systemów kompresyjnych ProGuide, Profore i podkolanówek Maxis w gojeniu owrzodzeń żylnych Maria T. Szewczyk, Arkadiusz Jawień, Paulina Mościcka, Justyna Cwajda, Elżbieta Hancke, Katarzyna Cierzniakowska, Paweł Brazis, Tomasz Grzela, Radosław Piotrowicz (Bydgoszcz).

Galeria

Sprawozdania z Konferencji zamieszczone zostały w:
Pielęgniarstwo Chirurgiczne i Angiologiczne 4/2008
Wiadomości Akademickie nr 31 Grudzień 2008
Biuletyn 3/2008