Jesteś tutaj

12 maja - Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek

Szanowni Państwo, Drogie Koleżanki i Koledzy,

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek 2020 wpisuje się w Międzynarodowy Rok Pielęgniarek i Położnych ogłoszony przez Światową Organizację Zdrowia.

Wielu z nas na pewno nie tak wyobrażało sobie obchody tegorocznego święta. Ten czas, wyjątkowo trudny, w którym borykamy się z różnymi problemami związanymi z trwającą pandemią, kiedy z jednej strony słyszymy podziękowania i oklaski, a z drugiej strony sypie się hejt i kiedy jest nadzwyczaj ciężko fizycznie i psychicznie, zapamiętamy na zawsze. Jesteśmy blisko wszystkich potrzebujących naszej obecności, w każdym momencie ich życia, od narodzin aż po ostatnie chwile. To się nie zmieni, bo zawsze wykonujemy nasz zawód z zaangażowaniem i w pełni profesjonalnie.

W przypływie refleksji, gdzieś z daleka, przychodzą na myśl słowa piosenki zespołu Tilt „Jeszcze będzie przepięknie, Jeszcze będzie normalnie …”. W oczekiwaniu na jak najszybsze spełnienie tej przepowiedni, życzymy Wam Drogie Koleżanki i Koledzy wytrwałości i siły podsycanej wzajemną życzliwością i ciepłym słowem. Abyśmy mogli się znów spotykać, nawiązywać nowe kontakty oraz doskonalić nasze kompetencje. Jednocześnie życzymy zdrowia, spokoju i zasłużonego odpoczynku w gronie najbliższych.

Zarząd PTPA